Search  English (United States) Hrvatski (Hrvatska)

innovative promotional partnershipArtificial Intelligence towards EU Multilingualism


UNTIL THE CONVENTION STARTS

 

Technical co-sponsorship

 
Download

 

 

 

Journals publishing selected
MIPRO papers

 

 

 

EVENTSNEWSPRESS
Sinergija znanosti i industrije za veću konkurentnost
Miroslav Kantolić, član izvršnog poslovodstva Ericssona Nikole Tesle sudjelovao je na panel raspravi "Na granici između znanosti i industrije" govoreći o dobrim praksama suradnje s akademskim institucijama koje u kompaniji primjenjujemo desetljećima.
 
Panel je održan u sklopu dvodnevne konferencije pilot projekta Scynergy ’24 koji povezuje znanstvenu i poslovnu zajednicu u svrhu komercijalizacije znanstvenog rada, a u kojem sudjeluje i Ericsson Nikola Tesla. Interakcija akademske zajednice, industrije i biznisa koju ovaj projekt potiče osigurava prostor za multidisciplinarna istraživanja i razvoj, komercijalizaciju njihovih rezultata te posljedično kreiranje i unaprjeđenje industrije visoke dodane vrijednosti. 
 
Na panelu su također sudjelovali Vedran Bilas, dekan Fakulteta elektrotehnike i računarstva, Sveučilišta u Zagrebu (FER), David Smith, ravnatelj Instituta Ruđer Bošković (IRB) i Gordan Kreković, izvršni direktor Visage Technologies. Moderator diskusije bio je Ante Magzan, stručnjak za brendiranje, strategije i poslovni dizajn. Teme o kojima se raspravljalo bile su iskustva i primjeri suradnji znanstvenika i tvrtki, primijenjena istraživanja i komercijalizacija rezultata znanstvenih istraživanja, što je kod ovakvih suradnji dobro i kako ih možemo poboljšati, trenutnim najvećim preprekama i ograničenjima te o područjima koja imaju najveći znanstveno-industrijski potencijal.
 
Miroslav Kantolić govorio je o suradnji s akademskim ustanovama iz perspektive Ericssona Nikole Tesle predstavivši njezine razne vidove. Naglasio je da kompanija već niz desetljeća odlično surađuje s akademskim partnerima te da zajednički kontinuirano suradnju razvijamo, unaprjeđujemo i doprinosimo otvaranju novih prilika za njezino širenje. Također je podcrtao da je ona jedan od temelja kompanijskog tehnološkog liderstva, njome jačamo inovacijski potencijal, omogućavamo transfer znanja i tehnologija te razvoj kvalitetnih stručnjaka. Vizionarski pristup i rano međusobno razumijevanje kompanije i strateškog akademskog partnera FER-a rezultirali su još 2001. pokretanjem  Ericsson Nikola Tesla Summer Campa kojim budućim stručnjacima omogućavamo primjenu znanja u praksi kroz rad na realnim projektima s najsuvremenijim tehnologijama. U njemu je dosad sudjelovalo gotovo 1000 studenata, a mnogi od njih su danas zaposleni u kompaniji. Kompanija također kroz sporazume o suradnji s akademskim institucijama definira projekte kojima se mogu realizirati inovativna konkurentna rješenja za primjenu u digitalnoj zelenoj tranziciji industrija i društva (npr. u pametnim okruženjima grada i sveprisutnih komunikacijskih rješenja za digitalnu transformaciju). Veliki dio aktivnosti Ericssona Nikole Tesle odnosi se na sudjelovanje u R&D projektima globalne korporacije u kojima naši stručnjaci rade na najsuvremenijim tehnologijama. Dio kompanijskih istraživačkih aktivnosti odnosi se pak na sudjelovanje u projektima koje direktno financira Europska unija kao što su PHArA-ON (Pilots for Healthy and Active Ageing), TRUSTEE (Trust and Privacy Preserving Computing Platform for Cross-Border Federation of Data), OLGA (Holistic & Green Airports) i drugi.  
 
Projekt Scynergy ’24 financira Europska komisija u okviru inicijative “Strengthening Monitoring and Evaluation of Innovation Programs in the EU“, a globalno ga provodi Svjetska banka u suradnji s međunarodnim partnerima London Business School (LBS) i Massachusetts Institute of Technology (MIT). Nositelj projekta u Hrvatskoj je Inovacijski centar Nikola Tesla (ICENT), uz podršku Ministarstva znanosti i obrazovanja, a provodi ga Nuqleus, prvi startup program koji otkriva izazove industrije, predlaže potencijalna rješenja na temelju inovativnih tehnologija i formira interdisciplinarne timove koji validiraju ideje i testiraju njihov poslovni potencijal. Nakon provedbe u Hrvatskoj projekt će biti prilagođen za što uspješniju globalnu primjenu.
 
 

Izvor: https://www.ericsson.hr/20240216-sinergija-znanosti-industrije


[back to news]
Friday, February 16, 2024



Dew Computing


A book on Dew Computing has been published


Springer has published a new book on Dew Computing as the entry level of the Dew-Fog-Cloud service hierarchy. 

 
MIPRO opening collaboration with:
  Public Administration
 

Previous events
 
Projects
 
Video

 

 
"MIPRO Gridvision" by Zorislav Šojat

Zorislav Šojat maintains Computer Science oriented pages, where many MIPRO Conference videos, interviews with scientists and other interesting material can be found: http://gridvision.irb.hr/

 
Columns
 
Patrons - random
Končar Elektroindustrija ZagrebENT ZagrebA1 HrvatskaEkonomski fakultet RijekaTehničko veleučilište u Zagrebu