Fizički događaj
Organizatori:
MIPRO i InfoDom
Kontakt:
Slavko Vidović, slavko.vidovic@infodom.eu (InfoDom d.o.o., Zagreb)
Voditelji:
Slavko Vidović, Goran Marković (InfoDom d.o.o., Zagreb)
O radionici:
Cilj ove radionice je predstaviti generičku arhitekturu pametnih proizvoda, koja predstavlja najvažnije postignuće pametne industrije. Pametni proizvodi mogu bitno ubrzati industrijsku tranziciju prema onome što danas zovemo Pametna industrija 5.0 (Smart Industry 5.0). Digitalni ekosustavi s pripadnim virtualnim zajednicama predstavljaju nove forme organiziranja izvan samih organizacija (poduzeća i javnih institucija), kroz koje se na principima suradnje stvaraju nove vrijednosti i zajednička dobrobit.
U današnjem dinamičkom i konkurentnom okruženju organizacije moraju preuzeti aktivnu ulogu i biti sposobne brzo se prilagoditi kako na tehnološke promjene tako i na sve druge promjene unutar svog okruženja.
Na taj način i gospodarski subjekti i javna uprava, kao i akademska zajednica povećavaju svoj relacijski kapital da bi ostvarili svoje misije, vizije i strateške ciljeve. Kompanije, kao i druge organizacije, kroz suradnju žele biti što inovativnije jer su svjesne da pojedinačno ne mogu stvoriti dovoljno inovacija da zadovolje potrebe tržišta. Pri tome se oslanjaju na mrežu partnera i komplementara iz svog ekosustava kako bi, po principima Otvorenih inovacija (Open Innovation), bili što inovativniji. Četvrta industrijska revolucija (4IR), kao posljedica tehnoloških promjena i ubrzanog globalnog razvoja, iznjedrila je koncept Pametne industrije (Smart Industry - SI) kao novi strateški okvir za razvoj gospodarstva, uz nepobitnu i nužnu potrebu suradnje s vladom i akademskom zajednicom. Koncept pametnog proizvoda se sastoji od tri digitalne platforme: izvršne platforme, platforme za upravljanje uslugama (na bazi digitalnih blizanaca) i platforme digitalne tvornice (Digital Factory Platform), što u naravi predstavlja platformu za razvoj softvera i podatkovno inženjerstvo. Metodologija razvoja pametnog proizvoda ima PLM integracijsku metodologiju te tri specifične metodologije za digitalne platforme.
Jezik radionice je hrvatski.
Prijava/Kotizacija:
PRIJAVA / KOTIZACIJE
|
CIJENA U EUR-ima
|
Do 9.5.2022.
|
Od 10.5.2022.
|
Članovi MIPRO i IEEE |
105 |
105
|
Ostali |
125 |
125 |
Sudionici radionica SPD i FI5.0 plaćaju jedinstvenu kotizaciju s kojom mogu sudjelovati na oba događaja.

Mjesto održavanja:

Opatija, sa 170 godina dugom turističkom tradicijom, vodeće je ljetovalište na istočnoj strani Jadrana i jedno od najpoznatijih na Mediteranu. Ovaj grad aristokratske arhitekture i stila već 170 godina privlači svjetski poznate umjetnike, političare, kraljeve, znanstvenike, sportaše, ali i poslovne ljude, bankare, menadžere i sve kojima Opatija nudi svoje brojne sadržaje.
Opatija svojim gostima nudi brojne komforne hotele, odlične restorane, zabavne sadržaje, umjetničke festivale, vrhunske koncerte ozbiljne i zabavne glazbe, uređene plaže i brojne bazene i sve što je potrebno za ugodan boravak gostiju različitih afiniteta.
U novije doba Opatija je jedan od najpoznatijih kongresnih gradova na Mediteranu, posebno prepoznatljiva po međunarodnim ICT skupovima MIPRO koji se u njoj održavaju od 1979. godine i koji redovito okupljaju preko tisuću sudionika iz četrdesetak zemalja. Ovi skupovi Opatiju promoviraju u nezaobilazan tehnološki, poslovni, obrazovni i znanstveni centar jugoistočne Europe i Europske unije općenito.
Detaljnije informacije se mogu potražiti na www.opatija.hr i www.visitopatija.com.